Culinary Spy

Na tropie najlepszych restauracji, najbardziej klimatycznych kafejek i najsmaczniejszych produktów dostępnych w Krakowie.

La Petite France

Dodaj komentarz

Jest w Krakowie miejsce, do którego zawsze wracamy z wielką przyjemnością. La Petite France przy ul. Św. Tomasza 25 stanowi połączenie sklepu i bistra, w którym serwuje się typowo francuskie przekąski, dania, desery i napoje. Dla Mathieu to rzeczywiście „Mała Francja”, gdzie może napić się słynnej francuskiej Oranginy i kupić pyszne Magdalenki. Dla mnie La Petite France to przede wszystkim niezwykłe kulinarne doświadczenie.

Zacznę od wnętrza. La Petite France to niewielki, ale bardzo jasny lokal, o minimalistycznym, przyjemnym wystroju. Właściciel – Francuz mówiący co nieco po polsku – uwija się między stolikami i pomaga w przygotowywaniu dań. Półki stojące przy jednej ze ścian uginają się pod ciężarem francuskich przysmaków – foie gras, słodyczy, przetworów, pasztetów, win i wielu innych. Trudno oderwać od nich oczy 🙂 W lodówkach sery (a jakże!), masła z morską solą, wędliny, zimne napoje. Rzadko się zdarza, abyśmy wyszli, nie kupując choćby kawałka słynnej kiełbasy saucisson. W La Petite France kusi właściwie wszystko.  

To idealne miejsce na lunch. Ceny są rozsądne, wybór spory, a smak niebiański. Owszem, jestem niepoprawnym frankofilem, więc trudno u mnie o pełen obiektywizm. No ale te pyszne sałatki – z rodzynkami, pomarańczą, rukolą i kozim serem… Te ziemniaczki polane stopionym na naszych oczach aromatycznym raclette… To pachnące Francją wino, to pyszne crème brûlée

Francuskie produkty, dostępne w La Petite France, do tanich nie należą. Warto jednak sprawić czasem przyjemność podniebieniu. Nie od razu polubiłam saucisson, zajęło mi też trochę czasu, zanim przekonałam się do solonego masła. Na co dzień kupujemy (smaczne) polskie jedzenie – od święta pozwalamy sobię na odrobinę francuskiego luksusu. I Wam też polecam 🙂

thumb_300x0_10

La Petite France

ul. Św. Tomasza 25

http://www.lapetitefrance.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s